12 Haziran 2020, 10:14 tarihinde eklendi

Kira almayan Yüksekovalı mülk sahiplerine 'teşekkür' plaketi!

Kira almayan Yüksekovalı mülk sahiplerine 'teşekkür' plaketi!

Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından başlatılan ‘İyilik Hareketi’ne katılan Yüksekova’daki bazı mülk sahipleri, pandemi sürecinde kiralarını vermekte zorlanan esnaflardan 3 aylık kira ücretini almadı.

Esnafa destek çıkan mülk sahiplerini ziyaret eden Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç, onlara teşekkür mahiyetinde plaket takdim etti.

Yüksekova Haberden Ömer Oğuz'un haberine göre, korona virüs vakaları nedeniyle oluşan süreçte esnafların çok zorlandıklarını ifade eden Başkan Çoğaç, bu süreçte kendilerini izole eden ve vicdanlarını açık tutan mülk sahiplerine teşekkür etti.

Başlattıkları ‘İyilik Hareketi’nin bundan sonra da devam edeceğini ifade eden Çoğaç, “Bu zor günlerde mülk sahiplerine iyilik hareketi adı altında bir çağrımız olmuştu. Esnaflarımızdan kira alınmasın. Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odasının başlatmış olduğu ‘iyilik Hareketi’ne’ duyarlı kalarak çağrımıza cevap olan mülk sahiplerimiz oldu. Şehrin dinamikleri saydığımız Sefalı İş Merkezi, Tutan İş Merkezi, Fly İş Merkezi, Milano İş Merkezi, Gever İş Merkezi, Akyol İş Merkezi, Güngör Çarşısı, Bajar Plaza, Zagros İş Merkezi, Hazeyi İş Merkezi, İşözü İş Merkezi ve Orient İş Merkezi bu iyilik hareketine katkıda bulundular. Mülk sahiplerimiz, zor durumda bulunan esnaflarımıza birer, ikişer ve üçer ay kira desteklerinde bulundular.  Bu iyilik hareketi büyüyerek devam edecek. Diğer mülk sahiplerine de böyle bir isteğimiz var. Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak, kendilerini izole ederken vicdanlarını açık tutan mülk sahiplerimize bu anlayışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *